» آرشیو اخبار » توسعه روابط اقتصادی ایران و قطر

توسعه روابط اقتصادی ایران و قطر

26 مهر 1401 0

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به زمینه های متنوع همکاری بین ایران و قطر گفت :​با توسعه روابط پولی و بانکی تهران و دوحه حجم تجارت میان دو کشور رشد چشمگیری خواهد یافت.

به گزارش گذارنیوز، «محسن رضایی» در دیدار با وزیر صنعت و تجارت قطر با بیان اینکه همکاریهای اقتصادی دو کشور طی سالهای گذشته همواره رو به افزایش بوده است، افزود: حجم مبادلات اقتصادی و تجاری ایران و قطر باید با سرعت بیشتری افزایش یابد و برای تحقق این هدف توجه به همه ظرفیتها ضروری است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور بازار کشورهای منطقه را وسیع و دارای ظرفیتهای متعدد برشمرد و خاطرنشان کرد: ایران می تواند در زمینه ترانزیت کالا به راه های مختلف از جمله ایجاد بنادر مشترک نقش موثری ایفا کند.

وزیر صنعت و تجارت قطر هم در این دیدار با اشاره به همکاریهای مشترک تهران – دوحه در زمینه های مختلف صنعتی و تجاری گفت: برگزاری نمایشگاه های مشترک به توسعه مناسبات تجاری بین دو کشور منجر خواهد شد.

تبلیغات جام جهانی قطر

شیخ محمد بن حمد آل ثانی افزود: فرصتهای فراوانی برای افزایش تجارت و مبادلات میان ایران و قطر وجود دارد که باید با استفاده از این فرصتها به تحقق روابط حداکثری فیمابین کمک کرد.

منبع: بازار

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×