» آرشیو اخبار » اخراج کارمندان توئیتر صرفا به دلیل اعتراض به ایلان ماسک
توئیتر کارمندان معترض را اخراج می کند

اخراج کارمندان توئیتر صرفا به دلیل اعتراض به ایلان ماسک

25 آبان 1401 0

حداقل سه کارمند توییتر که از اخراج های دسته جمعی که نیروی کار این شرکت را به نصف کاهش داد جان سالم به در بردند، پس از اعتراض به رئیس جدید خود در این پلتفرم اخراج شدند.

به گزارش گذارنیوز به نقل از انگجت، یکی از آنها اریک فروهوفر است که به توئیت ایلان ماسک، رئیس تازه توئیتر، که در آن از کندی توییتر در بسیاری از کشورها عذرخواهی کرده بود، پاسخ داد. ماسک در توئیت خود مدعی شده بود که سرعت کار کردن توئیتر هزار برابر بهتر از گذشته شده، ولی فروهوفر پاسخ داد که پس از شش سال کار بر روی نسخه اندرویدی توییتر، او می تواند بگوید که اظهارات ماسک “اشتباه” است.

سپس ماسک از او پرسید که وی برای بهبود وضعیت نسخه اندروید توئیتر که از نظر فروهوفر “فوق العاده کند” بوده، چه کرده است. وی فعالیت های همکاران خود در این زمینه را تشریح و چند دلیل در مورد کندی آن ذکر کرد و از جمله گفت: «اولاً این برنامه پر از امکاناتی است که کاربرد کمی دارند. دوم اینکه، ما مدتها به افزایش سرعت و ارتقای ویژگی‌های این برنامه کم توجهی کرده‌ایم. سوم اینکه ما زمان زیادی را منتظر واکنش شبکه می مانیم.»

پس از این تبادل نظرها، هنگامی که یکی از کاربران به فروهوفر گفت آیا نباید به طور خصوصی این موضوعات را به رئیس خود اطلاع می داد، او پاسخ داد: «شاید ماسک باید به صورت خصوصی سوال بپرسد. شاید با استفاده از Slack یا ایمیل.» پس از آن، ماسک در توییتر به همه اطلاع داد که فروهوفر اخراج شده است.

تبلیغات جام جهانی قطر

این مهندس سابق اپلیکیشن توییتر به فوربس گفت که هیچ ارتباطی از توئیتر با او در مورد اخراجش برقرار نشده است و لپ تاپ او «فقط خاموش شده است.» او اضافه کرد که «دیگر هیچکس به کسی در این شرکت اعتماد ندارد»، بنابراین کارکردن در آن دشوار بوده است. کارمند سابق توییتر همچنین گفت که قبل از اینکه ماسک به قدرت برسد، مردم راحت تر بودند و احساس می کردند که می توانند انتقاد کنند و اکنون به وضوح اینطور نیست.

بلومبرگ تایید کرده که مهندس دیگری به نام بن لیب نیز اخراج شده است. لیب همچنین به همان توئیت عذرخواهی ماسک پاسخ داد و گفت که مالک جدید به‌عنوان پیشرو پیشین فناوری برای زیرساخت‌های جدول زمانی در توئیتر، نمی‌دانست در مورد چه چیزی صحبت می‌کند. و سپس ساشا سولومون، یکی از رهبران فناوری شرکت که با پاسخ خود به همان توئیت ماسک وارد عمل شد نیز اخراج شد.

منبع: آی سی تی نیوز

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×