breadcrumbs_delimiter آرشیو اخبار breadcrumbs_delimiter تحلیلی بر آینده قیمت طلا
طلا

تحلیلی بر آینده قیمت طلا

4 مرداد 1401 1

به گزارش واحد ترجمه گذارنیوز،  داده های بدست آمده حاکی از آن است که فعالیت های تجاری آمریکا برای اولین بار در دو سال اخیر در ماه جولای بدلیل غلیه کاهش سرعت خدمات بر رشد تولید،کاهش چشم گیری داشته است. در زمان نگارش این مقاله، XAU/USD  با قیمت 1722.30 دلار در محدوده 1719.98 دلار و 1727.66 دلار معامله می شود.

در روزجمعه، شاخص خروجی مرکب  PMI مربوط به ایالات متحده از 52.3 در ماه ژوئن به 47.5 در این ماه سقوط کرده و این کاهش به دور از انتظار بیان گر حرکت ایالات متحده به سمت رکود است.

با این حال به گزارش greenback علیرغم خروج برخی سرمایه گذاران از بازار سهام به دلیل برخی گزارشات ضعیف، بازهم این بازار توسط جریان‌های دلاری امن حمایت میشود.

با این حال، طبق تحلیل قبلی و شاخص های موجود، قیمت طلا می‌تواند در آستانه یک اصلاح قابل‌توجه باشد، قیمت طلا در چارت هفتگی قبل از رویداد مهم جلسه کمیته بازار آزاد فدرال، عدم تعادل قیمت قابل‌ توجهی را تجربه کرده است.

همه چیز در مورد فدرال رزرو

انتظار می‌رود فدرال رزرو با افزایش نرخ ۷۵ واحدی از حرکتی مشابه در ماه ژوئیه پیروی کند, و نرخ بهره را تا  محدوده ۲.۲۵ % -2.50 % افزایش دهد، با انجام این کار، کمیته بازار آزاد فدرال موضع سیاست را به برآورد خود از سطح بی طرف بلندمدت می رساند. به گفته تحلیلگران TD Securities، سرمایه گذاران به دنبال صندوق های  Chair Powellهستند تا در صورت افزایش نرخ بهره به میزان بیش از 75 واحد پایه آمادگی لازم را داشته باشند.

در حالی که پتانسیل افزایش قیمت طلا وجود دارد، تحلیلگران TD Securities استدلال می‌کنند که که تقریبا دو برابر میانگین معمول مالکیت طلا، معامله گران متوسط طلا خریداری کرده اند، و این یعنی در صورت کاهش قیمت طلا این دسته از معاملگران متحمل ضرر سنگین خواهند شد.

نمودار روزانه طلا

طلا
نمودار روزانه قیمت طلا

 

شکل‌گیری الگوی W در نمودار روزانه، بیانگر این است قیمت طلا طبق الگوی سر و شانه حرکت میکند  تا به انتظارات گاو نر) سرمایه گذارانی هستند که معتقدند قیمت طلا با رشد مواجه خواهد شد( پاسخ مثبت دهد.

منبع :  fxstreet

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.