بیشترین افزایش فصلی قیمت گاز در آمریکا

کد خبر: ۱۱۲۶۱
گذار نیوز:  با افزایش دمای هوا و بیشتر شدن صادرات به اروپا، قیمت گاز در این کشور بیشترین افزایش فصلی در 14 سال گذشته را ثبت کرده است.

به گزارش گذارنیوز،  قیمت گاز در این کشور بیشترین افزایش فصلی در 14 سال گذشته را ثبت کرده است. چرا که تقاضا برای گاز از ابتدای سال در 48 ایالت پایینی آمریکا به بالاترین رقم از سال 2018 رسیده است. طبق آمار متوسط ذخایر گاز در آمریکا به دلیل گرمای هوا و افزایش صادرات به اروپا، به کمتر از قبل از همه‌گیری کرونا رسیده است.

این درحالی که بسیاری از ژنراتورهای برق که با سوخت زغال سنگ کار می‌کردند، از شبکه جدا یا برچیده شده‌اند و با افزایش تقاضا برای استفاده از خنک کننده‌ها، تقاضا برای گاز افزایش یافته است. خشکسالی طولانی مدت و کاهش تولید برق آبی باعث افزایش بیشتر مصرف گاز در غرب آمریکا شده است.

قیمت فروش گاز در ایالت لوئیزیانا به بیش از 8 دلار به ازای هر واحد گرمایی (mbtu)  رسیده است که بالاترین رقم از سال 2008 به شمار می‌رود؛ این رقم در مدت مشابه سال گذشته بیش از 4 دلار بوده است.

در عین حال، آمریکا به بزرگ ترین صادرکننده ال ان جی در جهان تبدیل شده و حجم صادرات آن در نیمه نخست سال 2022 نسبت به مدت مشابه سال 2021 افزایش 12 درصدی را ثبت کرده است. بیشتر این گاز به انگلیس و اتحادیه اروپا صادر می‌شود تا جبران نبود گاز روسیه باشد.

ذخایر گاز امریکا در 22 جولای تنها 2416 میلیارد فوت مکعب بوده است. درحالی که متوسط 5 ساله این ذخایر 2802 میلیارد فوت مکعب بود.

در نتیجه، درحالی که اروپا و آسیا با کمبود گاز مواجه هستند، ذخایر گاز امریکا زمستان امسال از حد متوسط پایین تر خواهد بود و به دنبال آن، قیمت‌ها همچنان افزایش می‌یابد.

منبع: فارس

لینک خبر
لینک پست کپی شد

آنچه باید بخوانید

نظرات