breadcrumbs_delimiter آرشیو اخبار breadcrumbs_delimiter بدهی ۲۰۰۰ میلیارد تومانی خودروسازان به تایرسازان

بدهی ۲۰۰۰ میلیارد تومانی خودروسازان به تایرسازان

4 مرداد 1401 1

به گزارش گذارنیوز، «حمیدرضا عبدالمالکی» رئیس هیئت مدیره انجمن صنعت تایر ایران با بیان اینکه قیمت‌گذاری دستوری منجر به کاهش سود صنعت تایر و زیان ده شدن این صنعت شده، اظهار کرد: بر اساس توافق تایرسازان با وزارت صمت در اواخر سال ۱۳۹۹،  مقرر شد شرکت‌های تولیدی آمار تولید و فروش خود را در سامانه جامع تجارت اعلام کنند، اما همه محصولات آنها از شمول قیمت گذاری خارج شود.

عبدالمالکی با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال صنعت تایرسازی با زیان مواجه بوده، گفت: در این مدت هیچ واحد سوددهی در این صنعت نداشتیم. اطلاعات شرکت‌ها در سامانه کدال بورس به صورت شفاف وجود دارد. علت این وضعیت متاثر از قیمت‌گذاری دستوری است.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنعت تایر ایران تصریح کرد: فعالان این صنعت مخالف قیمت‌گذاری نیستند اما خواسته ما این است که قیمت گذاری تایر کارشناسی، منطقی، منطبق بر واقعیت‌ها و بر اساس قیمت های روز مواد اولیه باشد.

چرا تایر گران شد؟

وی با اشاره به صدور مجوز افزایش ۳۰ درصدی قیمت تایر در خرداد ماه امسال، اظهار کرد: این در حالی است که پیشنهاد تایرسازان رشد ۷۰ درصدی قیمت‌ها بوده است. با توجه به واردات ۳۰ درصد مواد اولیه از خارج از کشور که بر اساس قیمت‌های جهانی و با دلار نیمایی خریده می‌شود، جنگ روسیه و اوکراین که منجر به افزایش قیمت انرژی و مواد اولیه در جهان شده و در کنار آن تامین ۷۰ درصد مواد اولیه از بورس کالا با قیمت های شناور، نمی توان انتظار داشت قیمت نهایی محصولات ثابت باشد.

به گفته رئیس هیئت مدیره انجمن صنعت تایر، سرمایه‌گذاری دومین مشکل این صنعت است. نیاز کشور سالانه ۴۵۰ هزار تن تایر است که ۳۰۰ هزارتن آن در داخل تولید و ۱۵۰ هزار تن از طریق واردات تأمین می‌شود. ارزبری تولید داخل یک دلار به ازای هر کیلوگرم تایر، اما ارزبری واردات ۳.۵ دلار به ازای هر کیلوگرم است.

بدهی خودروسازان به تایرسازان به بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان رسید

رئیس هیات مدیره انجمن صنعت تایر ایران همچنین گفت: بدهی خودروسازان به تایرسازان در پایان سال ۱۴۰۰ به بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان رسید که این بدهی شامل تراکتورسازی هم می‌شود. خودروسازان مطابق قرارداد، تایرهای مورد نیاز خود را چهار ماهه از تایرسازان می‌خرند، اما پرداختی‌هایشان تا شش ماه و در پاره‌ای موارد تا یک سال به طول می‌انجامد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنعت تایر ایران خواستار آن شد تا به عنوان یک راهکار برای برون‌رفت از این شرایط، اعتبارات تایرسازان در بانک‌ها افزایش یابد.

وی با بیان اینکه تایرسازان برای تولید تایرهای جدید برای محصولات نوبرانه خودروسازان نیز آمادگی کامل دارند، گفت: سال گذشته مجموع تایرهای تولیدی اعضای انجمن صنعت تایر ایران ۳۱۰ هزار تن بود که ۲۶۰ هزار تن آن را تایر خودرو تشکیل می‌داد.

منبع:ایسنا

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • ×