» آرشیو اخبار » عوارض ۱۶ هزار تومانی، مزیت صادرات دام را از بین می‌برد
با عوارض ۱۶ هزار تومانی مزیت صادرات دام را از بین می‌برد

عوارض ۱۶ هزار تومانی، مزیت صادرات دام را از بین می‌برد

11 مهر 1401 2

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران ضمن اشاره به اینکه هنوز هیچ دامی صادر نشده معتقد است تعیین عوارض ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومانی برای صادرات هر کیلو دام زنده مزیت صادراتی را از بین می برد. احمد مقدسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هنوز هیچ دامی صادر نشده است، زیرا برای هر کیلو دام زنده عوارض صادراتی۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده است که برای تولید کننده و صادرکننده توجیه اقتصادی ندارد و مزیت صادراتی نیز با این عوارض از دست می رود. وی افزود: این یعنی تولید کننده اگر بتواند دامش را خوب بفروشند در هر یک راس گوساله ۵۰۰ کیلویی ۵ میلیون تومان ضرر می کند. مقدسی با اشاره به اینکه دام ها به قرنطینه هم نرفته‌اند، گفت: به وزیر جهاد کشاورزی نامه‌هایی ارسال کرده‌ایم و پیگیر آن هستیم تا مسائل و موانع پیش رو مرتفع شود. ولی امری زمان بر است. رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران در بخش دیگری از صحبت هایش افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو دام سنگین در بازار در بازه ۷۸ تا ۸۲ هزار تومان است. دام سنگین افزایش قیمتی نداشته، زیرا تولید بسیار بالا است.

به گزارش گذارنیوز، احمد مقدسی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران، اظهار کرد: هنوز هیچ دامی صادر نشده است، زیرا برای هر کیلو دام زنده عوارض صادراتی۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده است، که برای تولید کننده و صادرکننده توجیه اقتصادی ندارد و مزیت صادراتی نیز با این عوارض از دست می رود.

وی افزود: این یعنی تولید کننده اگر بتواند دامش را خوب بفروشند در هر یک راس گوساله ۵۰۰ کیلویی ۵ میلیون تومان ضرر می کند.

مقدسی با اشاره به اینکه دام ها به قرنطینه هم نرفته‌اند، گفت: به وزیر جهاد کشاورزی نامه‌هایی ارسال کرده‌ایم و پیگیر آن هستیم تا مسائل و موانع پیش رو مرتفع شود. ولی امری زمان بر است.

تبلیغات جام جهانی قطر

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران در بخش دیگری از صحبت هایش افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو دام سنگین در بازار در بازه ۷۸ تا ۸۲ هزار تومان است. دام سنگین افزایش قیمتی نداشته، زیرا تولید بسیار بالا است.

منبع: ایسنا

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×