» ارز دیجیتال » شراکت بایننس با پلتفرم غیرقانونیِ بیتزلاتو
بایننس

شراکت بایننس با پلتفرم غیرقانونیِ بیتزلاتو

29 دی 1401 0

شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده (FinCEN) استدلال کرده است که بایننس به پلتفرم ارزهای دیجیتال غیرقانونی بیتزلاتو (Bitzlato) مرتبط است.

به گزارش واحد ترجمه گذارنیوز، شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده (FinCEN) – یکی از دفترهای وزارت خزانه‌داری – استدلال کرده است که بایننس به پلتفرم ارزهای دیجیتال غیرقانونی بیتزلاتو (Bitzlato) مرتبط است.

در دستوری که در 18 ژانویه (28 دی) منتشر شد، FinCEN اعلام کرد که صرافی ارزهای دیجیتال بایننس از نظر بیت کوین در بین سه طرف دریافت کننده برتر بیتزلاتو قرار دارد.

به گفته این مرجع، بایننس یکی از بزرگترین طرف‌هایی بود که بین ماه می 2018 (اردیبهشت 1397) تا سپتامبر 2022 (شهریور1401) از بیتزلاتو بیت کوین دریافت کرد. FinCEN خاطرنشان کرد که طرف‌های مقابل دیگر شامل بازار دارک‌نت متصل به روسیه، هایدرا (Hydra) و طرح ادعایی پانزی (Ponzi) مستقر در روسیه به نام فینیکو (Finiko) بودند.

تبلیغات جام جهانی قطر

از سوی دیگر، FinCEN به بایننس به عنوان سه طرف مقابل ارسال کننده برتر در این سفارش اشاره نکرد. بر اساس این سند، بزرگترین ارسال کنندگان بیت کوین به بیتزلاتو بین می 2018 تا سپتامبر 2022 هایدرا، صرافی لوکال بیت کوینز (LocalBitcoins) مستقر در فنلاند و فینیکو بودند.

FinCEN در این دستور نوشت: «تقریباً دو سوم طرف‌های گیرنده و ارسال کننده برتر بیتزلاتو با بازارهای دارک‌نت یا کلاهبرداری مرتبط هستند. این آژانس خاطرنشان کرد که بین سال‌های 2019 (1398) تا 2021 (1400)، بیتزلاتو ارزهای دیجیتال به ارزش 206 میلیون دلار از بازارهای دارک‌نت، 224 میلیون دلار از کلاهبرداری و 9 میلیون دلار از مهاجمان باج‌افزار دریافت کرده است.

بایننس

این خبر در حالی منتشر می‌شود که چندین مقام آمریکایی اقدامات اجرایی گسترده‌ای را علیه بیتزلاتو آغاز کرده‌اند و این شرکت را به پولشویی و به اتهام تسهیل دور زدن تحریم‌ها علیه روسیه متهم کرده‌اند. به عنوان بخشی از پرونده علیه بیتزلاتو، دفتر تحقیقات فدرال، بنیانگذار بیتزلاتو، آناتولی لیخکادیموف (Anatoly Legkodymov) را در 17 ژانویه (27 دی‌) در میامی دستگیر کرد.

همانند صرافی‌های اصلی ارز دیجیتال مانند بایننس یا کوین‌ بیس، بیتزلاتو نیز یک سرویس ارز دیجیتال شناخته شده بود. این پلتفرم که در سال 2016 (1395) تأسیس شد، طبق گزارش‌ها دفتری در آسمان خراش برج فدراسیون در مسکو دارد، جایی که تراکنش‌های 100,000 دلاری یا بیشتر را می‌پذیرفت.

ادعای دخالت بایننس در پرونده بیتزلاتو نگرانی‌هایی را در مورد عملیات این صرافی و روابط احتمالی با روسیه ایجاد می‌کند. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، بایننس از جمله صرافی‌هایی بود که پس از تصویب هشتمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه این کشور، به خدمت به روس‌های غیرتحریمی ادامه داد.

بایننس

سخنگوی بایننس در پاسخ به درخواست کوین تلگراف برای اظهار نظر در مورد ارجاع FinCEN به بایننس در مورد بیتزلاتو، گفت که این شرکت با رگولاتورها همکاری کرده است و اظهار داشت:

بایننس از اینکه در حمایت از این تحقیقات به شرکای مجری قانون بین المللی کمک قابل توجهی کرده است، خرسند است. این نشان دهنده تعهد بایننس به همکاری مشترک با شرکای مجری قانون در سراسر جهان است.

FinCEN بلافاصله به درخواست کوین تلگراف برای اظهار نظر پاسخ نداد.

 

سلب مسئولیت: تلاش گذارنیوز مبتنی بر ارائه محتوای مفید صرفاً جهت افزایش آگاهی مخاطب است و توصیه مالی محسوب نمی‌گردد.

مترجم:‌ مهدی گچلو

ویراستار: تارا هدایتی

منبع: Cointelegraph

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×