» آرشیو اخبار » انهدام بزرگترین باند سرقت دلار در تهران
انهدام بزرگترین باند سرقت دلار در تهران

انهدام بزرگترین باند سرقت دلار در تهران

6 شهریور 1401 3

به گزارش گذارنیوز، «سردار حمید هداوند» گفت: با وقوع یک فقره زورگیری و سرقت دلار از راکب پیک موتوری به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در میدان فردوسی، بررسی موضوع و رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

سرقت دلار به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال

انهدام بزرگترین باند سرقت دلار در تهران

ماجرای بازداشت باند سرقت دلار

این مقام ارشد انتظامی گفت: بلافاصله کارآگاهان وارد عمل شدند و در تحقیقات میدانی مشخص شد، سارقان با جعل عنوان مأمور، جلوی راکب پیک موتوری را گرفته و پس از ضرب و جرح شدید و استفاده از سلاح سرد، دلار‌های وی را سرقت کرده اند. یک زاغ‌زن مسیر تردد پیک موتوری را به سارقان مسلح اطلاع می‌داده است.

تبلیغات جام جهانی قطر

هداوند گفت: در تحقیقات شبانه روزی کارآگاهان مشخص شد، زاغ‌زن فردی سابقه دار بوده و به دفعات مختلف به علت سرقت دلار تحمل کیفر داشته و ساکن یکی از محله‌های جنوبی تهران است.

وی با بیان اینکه زاغ زن این باند بلافاصله دستگیر شد، ادامه داد: تحقیقات در خصوص دستگیری متهمان پرونده ادامه داشت تا اینکه سرقت به عنف دیگری با همین شگرد از یک پیک موتوری به کارآگاهان اداره پنجم گزارش شد.

سردار هداوند با بیان اینکه ۲ سارق حرفه‌ای پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی به جرم زورگیری با همکاری ۵ همدستشان اعتراف کردند افزود: در شاخه دیگری از بررسی‌ها، کارآگاهان مخفیگاه تمام متهمان را شناسایی کردند و پس از هماهنگی‌های قضائی در یک عملیات همزمان، ۵ سارق دیگر این پرونده نیز دستگیر شد.

 

 

وی تصریح کرد: متهمان در تحقیقات تکمیلی به جرم خود مبنی بر جعل عنوان پلیس، زورگیری، آدم‌ربایی، ضرب و جرح و ۸ فقره سرقت از پیک‌های موتوری صرافی‌های تهران به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال اعتراف کردند.

او گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار دارند و تحقیقات پلیسی همچنان ادامه دارد.

انهدام بزرگترین باند سرقت دلار در تهران

منبع: باشگاه

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×