breadcrumbs_delimiter بازارها breadcrumbs_delimiter مسکن breadcrumbs_delimiter از فردا آغاز معرفی متقاضیان وام 200 میلیونی مسکن روستایی به بانک‌ها
متقاضیان

از فردا آغاز معرفی متقاضیان وام 200 میلیونی مسکن روستایی به بانک‌ها

5 شهریور 1401 2

به گزارش گذارنیوز؛ اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پاسخ به این پرسش که دو روز پیش از سوی سخنگوی دولت اعلام شد که وام مسکن روستایی از ۵ شهریور ماه (شنبه) پرداخت خواهد شد. اما با توجه به اینکه بارها این اقدام منتفی شده است متقاضیان وام مسکن روستایی اعتمادی به این اخبار ندارند؟ گفت: خوشبختانه سخنگوی دولت با اعلام این خبر مردم و متقاضیان وام مسکن روستایی را خوشحال کرد. متقاضیان وام مسکن روستایی از فردا می‌توانند به شعب بنیاد مسکن مراجعه و درخواست خود را ارائه و با تشکیل پرونده به شعب بانک‌ها مراجعه کنند.

وی با تاکید بر اینکه حلقه اتصال مردم با بنیاد مسکن، ادارات بنیاد مسکن هستند و ما آنها را به شعب بانک‌ها معرفی می‌کنیم ادامه داد: از فردا متقاضیان وام مسکن روستایی به ادارت استانی بنیاد مسکن مراجعه خواهند کرد و اگر خدای ناکرده بعد از مراجعه به شعب بانک‌ها با سنگ اندازی آنها مواجه شدند می‌توانند مجدداً به بنیاد مسکن مراجعه و پیگیر مشکلات خود باشند.

نیکزاد در پاسخ به این پرسش که به هر حال چندین بار این اخبار منتشر شده که پرداخت وام مسکن روستایی به زودی آغاز می‌شود، اما هر بار منتفی شده و مردم دیگر اعتمادی ندارند؟ اظهار داشت: این بار مطمئناً و با اعلام دولت می‌توانیم با قاطعیت اعلام کنیم که این خبر صحت دارد و متقاضیان نگران نباشند. این وام با نرخ سود ۵ درصد پرداخت خواهد شد. تمام بانک‌های دولتی مثل بانک ملی، ملت، صادرات، کشاورزی، مسکن، تجارت و سپه اقدام به پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد خواهند کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که بیشترین سهمیه مربوط به کدام بانک دولتی خواهد بود؟ ادامه داد: بیشترین سهمیه مربوط به بانک مسکن است که جزئیات آن را می‌توانید از معاونت بازسازی مسکن روستایی دریافت کنید.

نیکزاد اظهار کرد: خوشبختانه با این پرداخت و این موافقت دولت، خیز مخالفان وام مسکن روستایی خنثی شد. ما معتقدیم پرداخت این وام ۲۰۰ میلیونی و حتی افرادی که وام ۱۰۰ میلیونی دریافت کرده اند و منتظر وام ۱۰۰ میلیونی مانده بودند از این اقدام دولت خوشحال شده اند. قطعاً این وام که تورم زا نیست و پایه پولی را بالا نخواهد برد می‌تواند سرعت نوسازی و ساخت مسکن روستایی را سرعت بدهد.

منبع: مهر

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • ×