ارزش دلار در بازار جهانی افزایشی شد

کد خبر: ۱۱۸۱۳
گذار نیوز:  اظهارات مقامات بانک مرکزی آمریکا درباره بالا بردن نرخ بهره در این کشور موجب شد تا ارزش دلار در برابر ارزهای مرجع در معاملات امروز افزایش داشته باشد.

به گزارش گذارنیوز، بعد از صحبت‌های مقامات بانک مرکزی آمریکا درباره تشدید اجرای سیاست‌های پولی و بالا بردن بیشتر نرخ بهره، طی ساعات گذشته ارزش دلار در بازار جهانی افزایش یافت.

دلار به افزایش ارزش خود در برابر ین ژاپن ادامه داد و شاخص ارزش آن که برابری دلار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با 6 ارز مرجع دیگر شامل ین، پوند، یورو، یوآن، دلار استرالیا و دلار کانادا می‌سنجد، 0.05 درصد بالا رفته و به 106.5 واحد رسیده است.

ارزش دلار در برابر ین 0.51 درصد رشد کرد و هم‌اکنون هر دلار 133.84 ین می‌ارزد. ارزش دلار در معاملات دیروز هم در برابر ین 1.2 درصد بالا رفته بود.

شب گذشته ماری دالی، رئیس کل بانک مرکزی سانفرانسیسکو و چارلز اوانس، رئیس کل بانک مرکزی شیکاگو، اعلام کردند که به همراه همکارانشان در موضوع بالا بردن نرخ بهره با سرعت بیشتر به طور کامل متحد هستند. این اظهارات موجب شد تا نرخ سود اوراق قرضه دولتی آمریکا به همراه ارزش دلار بالا برود.

ارزش یورو در برابر دلار 0.1 درصد پایین آمد و هم‌اکنون هر یورو 0.1555 دلار ارزش دارد. پوند انگلیس هم 0.12 درصد در برابر دلار عقب‌نشینی کرد و به 1.2144 دلار رسید.

 

منبع: فارس

لینک خبر
لینک پست کپی شد

آنچه باید بخوانید

نظرات