» آرشیو اخبار » احتمال نامزدی «نیکی هیلی» برای ریاست جمهوری آمریکا
نیکی هیلی

احتمال نامزدی «نیکی هیلی» برای ریاست جمهوری آمریکا

12 بهمن 1401 0

طبق گزارش‌ها، نیکی هیلی قرار است کاندیداتوری خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا را در تاریخ ۱۵ فوریه اعلام کند.

به گزارش گذارنیوز، به نقل از پایگاه خبری هیل، چندین خبرنامه گزارش کردند که نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل و فرماندار سابق ایالت کارولینای جنوبی ۱۵ فوریه ۲۰۲۳ کاندیداتوری خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ اعلام می‌کند و به این ترتیب وی نخستین رقیب رسمی دونالد ترامپ در این کارزار خواهد بود.

هیلی با اینکه در ۲۰۲۱ گفته بود که اگر ترامپ بار دیگر برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ کاندید شود، در این انتخابات شرکت نمی‌کند، اما به این نکته اشاره کرد که شاید برای سِمت ریاست جمهوری ایالات متحده خودش را کاندید کند.

وی در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس نیوز که اوایل ژانویه انجام داد، گفته بود که برای بیرون راندن جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از کاخ سفید کاندید می‌شود و اگر انتخاب شود، نسل جدیدی از رهبران را وارد واشنگتن دی.سی می‌کند.

تبلیغات جام جهانی قطر

هیلی یکی از چندین مقام دولت ترامپ است که شاید وارد رقابت انتخاباتی شود. دیگر افراد دولت سابق ترامپ، شامل مایک پامپئو، وزیر امور خارجه سابق و مایک پنس، معاون سابق ترامپ می‌شوند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×