» ارز دیجیتال » اجازه اف‌اس‌ای ژاپن به استیبل کوین‌های خاص در ژوئن 2023
استیبل کوین

اجازه اف‌اس‌ای ژاپن به استیبل کوین‌های خاص در ژوئن 2023

3 بهمن 1401 1

به گفته یک مقام مالی محلی، مقررات جدید ژاپن که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا با استفاده از استیبل کوین‌هایی مانند تتر (USDT) معامله کنند، انتظار می‌رود حداکثر تا ژوئن 2023 (خرداد 1402) تصویب شود.

به گزارش واحد ترجمه گذارنیوز، به گفته یک مقام مالی محلی، مقررات جدید ژاپن که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا با استفاده از استیبل کوین‌ هایی مانند تتر (USDT) معامله کنند، انتظار می‌رود حداکثر تا ژوئن 2023 (خرداد 1402) تصویب شود.

آژانس خدمات مالی (FSA) ژاپن در حال کار بر روی لغو ممنوعیت توزیع داخلی استیبل کوین‌ ها است و برنامه‌ریزی می‌کند تا اواخر سال جاری به استیبل کوین‌ های خاصی اجازه دهد.

استیبل کوین

تبلیغات جام جهانی قطر

سخنگوی اف‌اس‌ای (FSA) ژاپن در بیانیه ای به کوین تلگراف گفت: “این بدان معنا نیست که تمام محصولات خارجی به اصطلاح «استیبل کوین» بدون هیچ محدودیتی مجاز خواهند بود.”

نماینده اف‌اس‌ای اظهار داشت که FSA فقط به استیبل کوین‌هایی اجازه می‌دهد تا با موفقیت بررسی‌های فردی را انجام دهند که اطمینان حاصل شود که چنین رمزارزهایی از نظر محافظت از کاربر ایمن هستند. این سخنگو افزود، نمونه‌ها شامل ناشران خارجی در کشورهایشان است که مشمول مقررات مشابه در ژاپن هستند و دارایی‌های زیربنایی به طور مناسب حفظ می‌شوند.

این مرجع همچنین تأکید کرد که دلیل بر این نیست که هر استیبل کوینی مجاز شناخته شود. این نماینده گفت: “اف‌اس‌ای هیچ فرصتی برای دسترسی به چنین اطلاعاتی قبل از تصمیم‌گیری فراهم نمی‌کند.”

مقررات جدید استیبل کوین ژاپن بخشی از دستورات کابینه پیشنهادی و احکام دفتر کابینه در اصلاحیه قانون خدمات پرداخت سال 2022 است. قوانین جدید که در دسامبر 2022 (آذر 1401) معرفی شدند، با هدف ایجاد الزامات برای ابزارهای پرداخت الکترونیکی و توسعه روش‌های ثبت مرتبط هستند.

طبق داده‌های رسمی، اف‌اس‌ای نظرات عمومی در مورد تغییرات قانون خدمات پرداخت را تا 31 ژانویه 2023 (11 بهمن 1401) می‌پذیرد.

یکی از سخنگویان اف‌اس‌ای گفت: “برنامه‌ریزی شده است که پس از بسته شدن نظر عمومی، از طریق رویه‌های لازم ابلاغ و اجرا شود، بنابراین، تاریخ دقیق آن هنوز تعیین نشده است.” FSA خاطرنشان کرد که مهلت اجرای قانون برای اوایل ژوئن (اواسط خرداد) تعیین شده است.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، پارلمان ژاپن لایحه‌ای را برای ممنوعیت استیبل کوین‌های خارجی در ژوئن 2020 تصویب کرد که صادرکنندگان استیبل کوین را ملزم می‌کرد که چنین ارزهای دیجیتال را فقط به ین ژاپن یا یک ارز قانونی دیگر مرتبط کنند.

قانون جدید، که انتظار می‌رود در سال 2023 اجرایی شود، ظاهراً بر بسیاری از شرکت‌های رمزارزی تأثیر گذاشته است، زیرا هیچ یک از 31 صرافی ژاپنی ثبت شده در اف‌اس‌ای از آن زمان عملیات استیبل کوین را ارائه نکرده‌اند. برخی از صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، از جمله کوین بیس (Coinbase) و کراکن (Kraken)، اخیراً با اشاره به بازار ضعیف ارزهای دیجیتال، فعالیت‌های خود را در ژاپن متوقف کرده‌اند.

 

سلب مسئولیت: تلاش گذارنیوز مبتنی بر ارائه محتوای مفید صرفاً جهت افزایش آگاهی مخاطب است و توصیه مالی محسوب نمی‌گردد.

مترجم:‌ مهدی گچلو

ویراستار: تارا هدایتی

منبع: Cointelegraph

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×