» آرشیو اخبار » آب مشترکان پر مصرف در هفته سوم پاییز قطع می شود
آب مشترکان پر مصرف در هفته سوم پاییز قطع می شود

آب مشترکان پر مصرف در هفته سوم پاییز قطع می شود

16 مهر 1401 4

به گزارش گذارنیوز، معاون امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اعلام این مطلب گفت: بر اساس بند «ی» تبصره ۸ قانون بودجه و هم‌چنین ضرورت حفاظت از منابع آب که در سال‌های اخیر به علت تداوم خشکسالی با محدودیت مواجه شده است، آب مشترکان بدمصرف در ساعاتی از روز قطع می‌شود.

سید رسول باقری گفت: در شرایطی که تهران با کمبود جدی منابع آبی و کاهش محسوس بارش‌ها مواجه است؛ عدالت حکم می‌کند که شهروندان، مسئولیت اخلاقی خود را در مدیریت مصرف آب در نظر داشته باشند تا دسترسی تمامی شهروندان به آب شرب بهداشتی که با کمبود مواجه است، پایدار بماند.

او ادامه داد: چهار درصد از مشترکان تهرانی بدمصرف هستند که ۱۰درصد از کل حجم آب شرب خانگی را مصرف می‌کنند.

تبلیغات جام جهانی قطر

باقری با اشاره به تداوم مصرف بالای آب شهر تهران در روزهای پاییز تاکید کرد: برای مدیریت منابع آبی و جلوگیری از تبعات ناشی از کمبود آب، ضروری است مشترکان بدمصرف حداقل ۲۵ درصد از مصرف کنونی‌شان را کاهش دهند.

او با تاکید بر اینکه الگوی مصرف آب در تهران ۱۴ متر مکعب برای هر خانوار در ماه است، گفت: مشترکانی که ماهانه تا دو برابر الگوی مصرف یعنی ۱۴ تا ۲۸ مترمکعب آب مصرف می‌کنند، «پرمصرف» و مشترکانی که ماهانه بیش از دو برابر الگوی مصرف یعنی بیش از ۲۸ مترمکعب آب مصرف می‌کنند، «بدمصرف» محسوب می‌شوند و همین دسته از این پس با قطع آب مواجه خواهند شد.

منبع: ایسنا

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×